Haber

Kocaeli’de toplu sözleşme sevinci

KOCAELİ (İGFA) –Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan 10.500 çalışanı ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Antikkapı Restoran’da düzenlenen imza töreninde Büyükşehir çalışanları, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a alkış ve sloganlarla teşekkür etti. Sözleşmeyi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İdris Ersoy ve Hizmet-İş Kocaeli Şube Başkanı Muharrem Subaşı imzaladı.

“MUTLULUK RESİMİNİ BİRLİKTE ÇİZİYORUZ”

İmza töreninde konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Diyorlar ki mutluluğun resmini çizebilir misiniz, bu mutluluğun resmidir. Mutlu bir şehir olmak için yola çıktık. ‘Allah sizden razı olsun’ desinler diye çalıştık. Belediyenin bize emanet olduğunu, gereğini yapacağımızı her zaman söyledik. Bunu tek başıma yapmadım. Bunu seninle yaptım. Bu şehir belediyenin hizmetlerinden memnunsa bu sizin sayenizdedir. Çalışanlarının mutlu olmadığı bir şehrin mutlu olması mümkün değildir. “Öncelikle meslektaşlarımızı mutlu etmek istedik” dedi.

BÜYÜKAKIN DAVRANIŞSIZ ALGIYA TEPKİ VERDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin en borçlu belediye olduğu algısına değinen Başkan Büyükakın, “Bizim açıklamamıza rağmen Tahir Büyükakın’ın Büyükşehir Belediyesi’ni borç tuzağına düşürdüğünü söyleyebilirler. Bu Yuvacık Barajı’nın borcudur. Büyükşehir Belediyesini borca ​​sokan sizlersiniz. Borç yönetimi sayesinde çalışanlarımın yüzünü güldürebiliyorum. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin mali yapısı en güçlü belediyesidir. Hazine dışında kimseye borcumuz yok. Bankaları ve diğer borçları da eklediğimizde en borçlu belediye İstanbul Büyükşehir Belediyesi oluyor. “Sigortasını, vergisini ödeyemeyen, kapısına haciz konulan bu zihniyetteki belediyelerin durumu ortadadır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu