Haber

İspanya’nın güney kıyılarına ulaşan düzensiz göçmenlerden 2’si boğuldu

İspanya’nın güney kıyılarına farklı gruplarla gelen düzensiz göçmenlerden 2’sinin denizde boğulduğu bildirildi.

İspanyol haber ajansı EFE’nin yerel yönetim kaynaklarına dayandırdığı habere göre, son 24 saatte 137 düzensiz göçmenin iki tekneyle Endülüs kıyılarına, 154 kişinin de Kanarya Adaları’na geldiği açıklandı.

Sahil Güvenlik, Endülüs’ün Almeria kenti kıyılarına gelen düzensiz göçmenlerden 2’sinin tekneden atlayıp kıyıya yüzmeye çalışırken boğulduğunu açıkladı.

Yetkililer, teknedeki diğer düzensiz göçmenlerden çok sayıda göçmenin benzer şekilde boğulduğu bilgisini aldıklarını, bölgede helikopterle arama yapıldığını ancak şu ana kadar kimsenin bulunmadığını söyledi.

65 ve 72 kişilik iki tekneyle Endülüs kıyılarına gelen düzensiz göçmenlerin bir kısmının, tamamı Fas vatandaşlarının susuzluk gibi nedenlerle hastaneye kaldırıldığı kaydedildi.

Öte yandan ülkenin güneybatısındaki Kanarya Adaları kümesinde yer alan El Hierro kentine de 154 düzensiz göçmen tekneyle ulaştı.

Düzensiz göçmenleri taşıyan tekne son üç hafta içinde 7. kez Kanarya Adaları’na gelirken, yetkililer son dönemde Kuzey Afrika’dan İspanya’ya yapılan yasa dışı göçte bu güzergahın daha sık kullanıldığını vurguladı.

kula-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu